O mnie
Wykształcenie wyższe, absolwent Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, kierunek Europeistyka, wydział Menadżersko-Ekonomiczny, specjalność – Administracja europejska, oraz Studiów Drugiego Stopnia na kierunku Zarządzania i marketingu politycznego w samorządzie.
– Żona Anna, nauczyciel w Szkole Podstawowej w Świętej Katarzynie, dwoje dorosłych dzieci – Kamila i Jacek. Prowadzi gospodarstwo ogrodnicze.
Doświadczenie w działalności społecznej i samorządowej zdobyte na różnych szczeblach w wielu organizacjach i instytucjach państwowych:
- Sołtys Smardzowa (od 2003-2015)
- Radny powiatu wrocławskiego (od 2010-2014)
- członek Komisji Rewizyjnej,
- do grudnia 2013 roku Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska.
- Radny Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej – powiat wrocławski (od 2006 do chwili obecnej)
- Ławnik i Kurator Sądu Rodzinnego
- Członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- Członek Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej.
Nagrody i wyróźnienia:
- „Sołtys Roku 2004” – Ogólnopolski konkurs pod patronatem Marszałka Senatu
- „Zasłużony dla Rolnictwa” – medal od Ministra Rolnictwa
- „Srebrny Pierścień Tysiąclecia Archidiecezji Wrocławskiej” od Kardynała Henryka Gulbinowicza.
- Listy gratulacyjne od najwyższych władz państwowych, samorządowych i kościelnych (między innymi: Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Marszałka Sejmu, Ministra Spraw Wewnętrznych, Wojewody Dolnośląskiego i od Jego Eminencji Kardynała Henryka Gulbinowicza).
Efekty działalności:
Jako radny powiatowy przyczynił się do wykonania wielu inwestycji w swojej Gminie Siechnice. Walczył o remonty dróg i chodników, między innymi w Żernikach Wrocławskich, Świętej Katarzynie, Iwinach, nakładek asfaltowych pomiędzy tymi miejscowościami – ok. 7 km dróg. Inicjował spotkania Rad Osiedlowych i sołtysów z władzami starostwa. Organizował spotkania rolników z przedstawicielami instytucji i agencji działających na rzecz rolnictwa (ARR, AMiRR, ANR, KRUS – konkursy wiedzy z BHP w rolnictwie).
Jego pasją jest kultywowanie pamięci o Kresach Wschodnich. W rodzinnym Smardzowie z jego inicjatywy odsłonięto obelisk z pamiątkową tablicą poświęconą pamięci dawnych mieszkańców Barysza na Podolu, przybyłych wbrew swej woli na ziemie dolnośląskie. Smardzów jest jedyną wsią w Polsce, która ma swoje symbole, nawiązujące także do korzeni kresowych. Polowe Msze Święte koncelebrowane przez takich znamienitych gości jak: Kardynał Henryk Gulbinowicz, czy ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, zawsze cieszyły się wielkim zainteresowaniem, zarówno starszym, jak i młodszym pokoleniem.
Reprezentowanie powiatu wrocławskiego na najwyższym szczeblu: