Czy można łączyć pracę radnego, głowy rodziny oraz aktywnego sportowca. Nasz radny, Przewodniczący komisji Edukacji Kultury i Sportu oraz Zdrowia i Pomocy Społecznej pokazuje, że można i to z doskonałymi efektami.

Bartosz Huzarski, kiedyś zawodowo trenował kolarstwo szosowe ale po zakończeniu kariery zajął się szkoleniem młodzieży oraz organizacją największego cyklu wyścigów dla kolarzy amatorów PKO Ubezpieczenia VIA Dolny Śląsk. W wolnym czasie startuje w wyścigach na rowerach górskich – Bike Maraton. Choć jak sam twierdzi – moje treningi ciężko podciągnąć pod definicję prawdziwego trenowania bo jest to raczej jazda dla zdrowia – to w tym roku udało mu się zająć 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej na Bike Maratonie.

„Wystarczyło ukończyć od 4 do 6 z zaplanowanych wyścigów. Wiadomo, że czym więcej tym lepiej. W tym roku właśnie 6 wyścigów dojechałem do mety co ogólnie dało mi 3 miejsce na dystansie MEGA. Bike Maraton to świetna przygoda ale i forma spędzania wolnego czasu. Wyścigi rozciągnięte na przestrzeni  7 miesięcy od kwietnia do października motywują do regularnej aktywności fizycznej. Przy okazji większości wyścigów organizator zabezpiecza również atrakcje dla dzieci, strefę expo oraz dobre jedzenie więc jest to idealna forma spędzania wolnego czasu  dla całych rodzin”

Ostatni wyścig odbył się 9 października w Sobótce. Ta urocza Gmina naszego Powiatu przez cały weekend żyła imprezami rowerowymi. W Sobotę swój sezon kończyli kolarze górscy a w niedzielę szosowi startujący w Rundzie Spadających Liści. Bartosz Huzarski jako członek zarządu klubu kolarskiego Ślęża Sobótka Bike Academy był jedną z osób odpowiedzialnych za organizację tego weekendu.

W niedzielę, podczas wręczenia nagród kolarzy odwiedził również v-ce Starosta Pan Andrzej Szawan który z ramienia zarządu Powiatu Wrocławskiego gratulował najlepszym zawodnikom.

Zdjęcia: Bike Maraton | Ewelina Maciejewska