Nazywam się Sylwester Kowalczyk, urodziłem się w Kielcach w 1985r. Od 1987 roku mieszkam w Sobótce, tu się wychowywałem i dorastałem. Skończyłem Liceum Techniczne we Wrocławiu o profilu elektronicznym wraz ze zdana maturą. Skończyłem też Policealna Szkołę Detektywów i Pracowników Ochrony Ochikara we Wrocławiu.
Od 13 lat trenuje Karate Kyokushin w Sobótce. Posiadam czarny pas i Legitymacje instruktora sportu o specjalizacji karate. Zajęcia z młodzieżą prowadzę od 2011r w Sobótce i we Wrocławiu. Od 2017 ruszyła sekcja w Jordanowie Śląskim z pomocą kolegi Pawła Filipczaka. W przyszłości chcemy rozszerzać zasięg naszego klubu na kolejne miejscowości. Jestem instruktorem karate i czynnym startującym zawodnikiem. Jednym z ostatnich sukcesów to srebrny medal na Mistrzostwach Dolnego Śląska w marcu 2018 roku.
Jestem współorganizatorem zawodów Mikołajkowych Karate które co roku odbywają się w Sobótce i różnych wydarzeń w których bierze udział nasz klub i nasza młodzież.
– pokazy karate na terenie gminy jako aktywna forma spędzania czasu przez młodzież i dorosłych
-rożne akcje zbiórkowe i charytatywne
Pracuje w Strzeblowskich Kopalniach Surowców Mineralnych SKSM  gdzie prezesem jest Pan Janusz Kozyrski. Firma bardzo często wspiera finansowo lub w postaci usług różne imprezy sportowe lub wydarzenia kulturowe które odbywają się na terenie miasta i gminy Sobotka. Firma udziela się też i współpracuje z powiatem wrocławskim. SKSM wspiera również mniejsze wydarzenia, jednostki OSP , kluby sportowe i pojedynczych zawodników z naszej gminy.
Jestem członkiem klubu biegacza w sobótce http://www.kbsobotka.pl/ jako aktywny biegacz jestem zaangażowany w niektóre imprezy biegowe, które odbywają się na terenie gminy Sobótka. Jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobótce. Jako członek OSP Sobotka angażowałem się w różne tematy związane z imprezami masowymi na terenie gminy takie jak –organizacja dnia dziecka przez OSP Sobótka
– zbiorka krwi
– zabezpieczanie imprez masowych na terenie gminy
– pokazy ratownictwa i gaśnictwa na terenie gminy
– czynny udział w akcjach ratowniczo gaśniczych
– pozyskiwanie sponsorów dla jednostki w Sobótce
 Wraz z Klubem Kolarskim w Sobótce gdzie prezesem jest Pan Przemysław Bednarek mój były trener i przyjaciel organizujemy cyklicznie szereg imprez na trenie miasta Sobótka, gminy Sobótka, Powiatu Wrocławskiego , Województwa Wrocławskiego a także o zasięgu ogólnopolskim. W 2002 z przyczyn osobistych odstawiłem rower , tym samym moje marzenia o światowym kolarstwie legły w gruzach. Po latach można powiedzieć , że kolarstwo nas nie chciało ale tam było wiele przyczyn. W 2005 r jako kolarze na emeryturze  zaczelismy współpracować przy organizacji wyścigów kolarskich. Pierwszymi były Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Kolejne to Ślężański Mnich i Memoriał Romana Ręgorowicza czyli oficjalne rozpoczęcie sezonu kolarskiego w Polsce. Igrzyska Polonijne, Korona Kocich Gór, Mistrzostwa Polski 2013,2014, 2015, 2016, wyścig Grupy Wyszehradzkiej, Wyścig Spadających Liści – zakończenie sezonu kolarskiego, wraz z Michałem Sołtowskim Ślęża mtb Cup.
Jestem też zaangażowany w powstawanie ewenementu na skalę światową jakim jest Aleja Sław Kolarstwa 
Pomagałem w organizacji imprez rajdowych z cyklu Rally Masters
Angażuję się też w liczne akcje, zrywy sportowe i charytatywne, zbiorki pieniędzy i rzeczy materialnych. Pomoc, tam gdzie potrafie i jestem w stanie.
Zainteresowania??? Czytanie książek w wolnych chwilach

Facebook

Karate Sobótka