PIOTR SMOŁA

Jestem rolnikiem i mieszkańcem Chrzanowa. Prowadzę gospodarstwo zajmujące się produkcją roślinną. W ramach rozwoju działalności wspólnie z najbliższymi zawiązaliśmy Grupy Producenckie, w których każdy z nas pracuje na rzecz wspólnego dobra. Zawsze stawiałem na rozwój i udoskonalanie własnej pracy, dlatego wybudowałem przetwórnię, gdzie rodzimy produkt zostaje obierany i poddawany obróbce termicznej, a ostatecznie, gotowy, trafia na stół konsumenta.
Od kilku lat działam w Dolnośląskiej Izbie Rolniczej. Najważniejsze jest dla mnie zmiana postrzegania produktów polskiego rolnika na rynku warzyw i owoców. Wspólnie z innymi członkami Izby Rolniczej doprowadziliśmy m.in. do złagodzenia przepisów eksportowych polskich ziemniaków.

MOJE CELE
Chcę zadbać o lepszą jakość życia mieszkańców wsi.
DOSTĘP DO INFORMACJI
ROLNICTWO
DOBRE PRAWO
PROMOCJA REGIONU
Tak jak dotychczas, będę dbał o lepszy wizerunek polskich warzyw i bardziej przyjazne przepisy dla rolników. Chcę, aby dolnośląska wieś mogła żyć w lepszych, normalnych, warunkach.
Dostęp do informacji, to nie przywilej, a prawo każdego mieszkańca dzisiejszej wsi. Dlatego będę starał się o poprawę warunków życia i pracy w małych miejscowościach Dolnego Śląska.

Oprócz działań rolniczych angażuję się na płaszczyźnie sportowej od lat jestem prezesem Klubu Piłki Ręcznej, gdzie nasze zawodniczki osiągają wysokie notowania w I Lidze piłkarek Ręcznych