Kasprzak Sylwia Maria, 36 lat

Jestem absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu, gdzie studiowałam Handel Zagraniczny na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Ukończyłam także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie Nieruchomościami, jak również na kierunku Nowoczesny Marketing.

Od 12 lat działam na styku dwóch gmin. Karwiany w gminie Żórawina to moje miejsce zamieszkania. Wysoka w gminie Kobierzyce to moje miejsce pracy w rodzinnej firmie budowlanej, która działa na lokalnym rynku od ponad 30-stu lat.
Przez cały ten okres czynnie angażuję się w aktywności na poziomie społecznym, biznesowym i samorządowym. Sprawia mi to ogromną przyjemność i satysfakcję.
Jako były członek Rady Sołeckiej Karwiany-Komorowice mocno wspieram lokalną społeczność. Chętnie popieram wszelkie inicjatywy sportowe i kulturalne, gdzie aktywnie uczestniczę w akcjach pozyskiwania środków na te wydarzenia. Przykładami jest coroczne współorganizowanie Dnia Dziecka, Wigilii czy Spotkania Mikołajkowego dla dzieci.
W ramach obowiązków zawodowych współpracuję z Urzędami Gmin: Kobierzyce i Żórawina, a także ze Starostwem Powiatowym we Wrocławiu. Jako pracodawca, stale tworzę nowe miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców, a zrealizowane inwestycje deweloperskie znacznie przyczyniły się do rozwoju miejscowości Karwiany i Wysoka w obszarze infrastruktury technicznej i drogowej.
Aktualnie biorę udział w realizacji zamówień publicznych na zlecenie gminy Kobierzyce. Są to: budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, budowa obiektów użyteczności publicznej tj. przedszkole i żłobek w Kobierzycach, świetlic wiejskich wraz z infrastrukturą w Ślęzy, Krzyżowicach i Żernikach Małych, budowa nowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Ślęzy oraz remonty obiektów należących do zasobów gminnych.
Od zawsze bardzo lubiłam pomagać innym. To po prostu część mnie! Kocham ludzi, a szczególnie moje dwie babcie i dziadka. Nigdy nie brakuje mi dla nich czasu na wspólny obiad, przygotowanie zakupów czy wizytę u lekarza. Uwielbiam słuchać historii ich życia, wspomnień wojennych, ucieczki z domu i totalnej biedy. To prawdziwie pozwala mi docenić każdy dzień życia, które jest cudownym darem, a na siebie umieć spojrzeć z przymrużeniem oka.
Często angażuję się w działalność dla najbardziej potrzebujących. Wspieram akcje i zbiórki w kościołach, w Schronisku Św. Brata Alberta we Wrocławiu, a także akcje charytatywne „Szlachetnej Paczki” czy „Caritas”.

Chcę wykorzystać swoje wykształcenie, doświadczenie zawodowe i społeczne we właściwy i dobry sposób, a takim jest działanie na rzecz naszego powiatu. Zależy mi na realnej poprawie życia lokalnej społeczności i na skutecznym rozwiązywaniu ich problemów. Dążę do tego, aby moje obecne i przyszłe działania były jeszcze skuteczniejsze i miały charakter długofalowy, obejmujące swoim zasięgiem większy region. Nie boję się ciężkiej pracy i odpowiedzialności. Pragnę wykorzystać swoje talenty i umiejętność słuchania ludzi. Marzę o tym, aby żyło nam się lepiej. Wiem, że te cele są realne, stąd pomysł o kandydowaniu w wyborach do Rady Powiatu Wrocławskiego.

Prywatnie jestem mamą wspaniałego, 6-letniego chłopca. Wolny czas uwielbiam spędzać z rodziną i przyjaciółmi. Moją pasją są podróże, włoska kuchnia i jazda na nartach.