Agnieszka Malińska – urodziłam się w 1977 roku w Oławie, a wychowałam w Jelczu – Laskowicach. Mieszkam w Chrząstawie Małej od ponad 20 lat. Jestem mamą 2 wspaniałych
i ambitnych nastoletnich dzieci.

Wykształcenie
Ukończyłam studia inżynierskie na Akademii Rolniczej w kierunku Marketing
i Zarządzanie w Gospodarce Żywnościowej oraz magisterskie – Ekonomika Rolnictwa. Dodatkowo jestem absolwentką dwóch kierunków studiów podyplomowych: Wycena i Gospodarka Nieruchomościami oraz Nowoczesny Marketing.

 

Praca zawodowa
Od prawie 15 lat pracuję we Wrocławiu, w firmie tworzącej oprogramowanie komputerowe, w której to zarządzam działem Marketingu i PR. W moich obowiązkach jest szereg funkcji, m.in.: spotkania biznesowe czy negocjowanie i finalizacja ważnych dla firmy umów.
Jednak największym moim zawodowym, ale i osobistym osiągnięciem jest pomysł na stworzenie produktu dla Fundacji i Stowarzyszeń, dzięki któremu już od 12 lat mogą skutecznie pozyskiwać fundusze z 1% podatku.
Moimi wieloletnimi Klientami są największe ogólnopolskie Organizacje Pożytku Publicznego: Fundacja Zdążyć z Pomocą, Fundacja Siepomaga, Fundacja Serce Dziecka, Fundacja Miej Serce, Greenpeace Polska, Fundacja Pomocy dzieciom Pociecha, Dr. Clown i wiele innych.
To dla nich opracowuję i realizuję kampanie fundraisingowe, w ramach których od wielu lat współpracuję z ogólnopolskimi czasopismami czy portalami, m.in: Wirtualna Polska, Onet, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Super Express, Dziennik Gazeta Prawna.

Moje pierwsze kroki w działalności społecznej
Byłam dwukrotnie członkiem Rady Sołeckiej, wspierając ówczesnego sołtysa w podejmowaniu działań mających na celu dbanie o rozwój i doskonalenie lokalnej wspólnoty poprzez kooperację z miejscowymi organizacjami społecznymi, m.in.
z Towarzystwem Miłośników Chrząstawy.
W miarę wolnego czasu i swoich możliwości aktywnie włączam się w życie szkoły, do której chodzą/chodziły moje dzieci. Trzykrotnie (w tym obecnie) należałam do Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Chrząstawie Wielkiej, szczególnie pomagając w organizacji imprez okolicznościowych zasilających fundusze szkolne.
Od kilku lat angażuję się w pozyskiwanie funduszy na rzecz naszych piłkarzy LZS Czarni Chrząstawa, m.in. aktywnie włączając się wraz z całą swoją rodziną w obsługę festynu rodzinno – sportowego, gdzie zapewne mogli mnie Państwo nie raz spotkać.

Nie boję się ciężkiej pracy
Dla mnie najważniejszy jest dialog i współpraca z ludźmi – tego nauczyłam się w mojej wieloletniej pracy zawodowej, ale i w życiu codziennym.
Będę dążyć do współdziałania z władzami Gminy Czernica oraz sołtysami naszych sołectw, którzy są idealnym przekaźnikiem potrzeb mieszkańców naszej małej społeczności.

Moja decyzja, to wynik kilkunastu przeprowadzonych rozmów, analizowania dotychczasowych działań władz, a także rezultat osobistych przemyśleń. O podjętej przeze mnie decyzji przesądziło wiele czynników, z których najważniejsze to poparcie, jakie uzyskałam od wielu osób z naszej Gminy, a także możliwość wykorzystania swoich umiejętności i cech osobowości, które na co dzień sprawdzają się w wykonywanej przez mnie pracy zawodowej.

Zainteresowania
Kocham swój ogród, w nim dużo pracuję, a jednocześnie się wyciszam i odpoczywam. Uwielbiam też dalekie podróże, które zawsze sama skrupulatnie planuję. Szczególnie interesuję się zwiedzaniem Europy Południowo-Środkowej oraz odkrywaniem przepięknej i dzikiej Azji.