Zgodnie z naszym programem wyborczym dbamy również o rozwój naszych szkół powiatowych.

Powiatowy Zespół Szkół nr.3 w Sobótce to szkoła z wieloletnią tradycją pięknie umiejscowiona na terenie Gminy Sobótka. Szkoła która powstała w 1994 roku umiejscowiona została w byłym ośrodku zdrowia z inicjatywy Rady Miejskiej Sobótki. Ówczesny burmistrz miasta Eugeniusz Cieleń dołożył wiele starań, aby budynek po byłym ośrodku zdrowia przystosować do potrzeb oświatowych. I chociaż przez pierwsze trzy miesiące zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 1, to uroczystego otwarcia szkoły dokonano 5 września 1994 r. przy asyście kuratora oświaty we Wrocławiu Grażyny Cupaila Tomaszewskiej.

W obecnej kadencji dzięki inicjatywie naszego radnego Bartosza Huzarskiego który jest przewodniczącym Komisji Edukacji Kultury i Sportu oraz Zdrowia i Pomocy Społecznej powstał specjalny Zespół do Spraw  Rozwoju Powiatowego Zespołu Szkół nr.3 w Sobótce. W skład zespołu wchodzi między innymi  v-ce starosta Pan. Andrzej Szawan, dyrektor placówki Zbigniew Kubiak oraz Dyrektor wydziału Edukacji Pani Agnieszka Kosztyło Pałys.

Dzięki naszej pracy w ww. zespole Zarząd Powiatu Wrocławskiego znacząco zwiększył środki w budżecie na 2021rok dzięki czemu w szkole dokonano szeregu modernizacji. Dziś jednak skupmy się na tym co uczniom powinno spodobać się najbardziej – remonty. Nowy wygląd sal lekcyjnych które zostały pięknie odświeżone, na ścianach pojawiły się gładzie i nowe malowania. Prace są już na ukończeniu i do efektu końcowego brakuje dosłownie kilku detali.

To ważne dla naszego klubu aby nasze szkoły były przyjazne i konkurencyjne, by panował w nich dobry klimat a uczniowie codziennie z przyjemnością przekraczali progi szkoły.

O innych inwestycjach w jednostki oświatowe wkrótce.